Postaw Na Zdrowie

witaminy dla kobiet w ciąży

Omega3 przed porodem

> Dziękuję za poradę,ale dlaczego nie Omega3 przez całą ciązę (wszędzie na forach ją polecają)?
 

Dziwnym trafem owe polecenia za większą skalę się zaczęły wkrótce po publikacji mojej książki "Witaminy Minerały i Suplementy"…

Odpowiem dość kolokwialnie: bo na forach jest to zwykle na zasadzie: "uczył Marcin Marcina., a sam głupi jak świnia", Poza tym wiele z owych "dyskutantów" to tak naprawdę pracownicy marketingowi różnych producentów i lobbystów, którzy mają za zadanie dyskredytowanie pewnych produktów, czy opinii, a promowanie innych. Nierzadko za loginem typu "basia87" kryje się facet, siedzący w biurze z laptopem na kolanach i biegający po forach z "mądrymi" postami. Królują na forach dla kobiet. Wiem wprost od takowych ludzi i ich przełożonych.

W ciąży omega jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju płodu (patrz mój artykuł witaminy dla kobiet w ciąży), natomiast koniecznie należy ją odstawić na przełomie 8 i 9 miesiąca. Niezależnie od tego, że rozrzedza krew, a przed porodem to zdecydowanie niewskazane, to w przypadku karmienia piersią i zażywania omegi, przechodzi ona do mleka i jest elementem przyczyniającym się do to by dziecko przestało ssać pierś, a póki co nie wymyślono nic lepszego dla oseska jak mleko matki.

suplementy omega3