Postaw Na Zdrowie

Liposomalna witamina C?

suplementy lewoskrętnej witaminy c > I drugie pytanie na temat witaminy C. Otoz okazuje sie ze najlepiej
> wchlanialna jest ta przyrzadzona tak na ultradźwiękach. Czy spotkal sie Pan z
> taka metoda I czy poleca Pan ja swoim klientom ?

Tak to jest do wykorzystania, ale PRAKTYKA jest taka, że to ma sens gdy się robi liposomalną witaminę C z naturalnych źródeł, np. z proszku aceroli, gdy mamy rzeczywiście dobrą, lewoskrętną formę kwasu askorbinowego. Stosuje się przy istotnych problemach zdrowotnych, np. w nowotworach, ale to nie samemu, bo tu w szczególności trzeba wiedzieć co się robi i najlepiej pod nadzorem kogoś kto ma w tym doświadczenie i stosowną wiedzę. Proszek z dzikiej róży nie za bardzo się nadaje, bo jest kłopot z salicilanami, których nie tak łatwo się pozbyć.
Do codziennego używania nie bardzo widzę sens robienia tego, a szczególnie z syntetycznymi formami witaminy C po 40 zł za kilogram … to prawie każdy potrafi zrobić, opisać, tylko nie potrafi sprawdzić i pokazać efektów fiziologicznych …

Jeśli ktoś nie ma wiele czegoś innego, ważnego do roboty i chce się w to bawić to oczywiście można. Gdzie można oszczędzać i się da, to oczywiście trzeba to robić, ale w przypadku witaminy C optymalnym wyjściem jest przyjmowanie lewoskrętnej witaminy C z opóźnionym uwalnianiem. Bierze się 1-2 razy na dobę i zapewnia stały "dowóz" do organizmu tego co organizm potrzebuje i wykorzystuje biologicznie (nie mylić z przyswajaniem). Ci, którzy propagują wielkie dawki, albo może za mało wiedzą o samej fizjiologii (vide: próg nerkowy), albo muszą mieć niewiele więcej do roboty niż ciągłe przyjmowanie.
Nie bardzo sobie natomiast wyobrażam jak takie np. cogodzinne przyjmowanie miałoby mieć zastosowanie u osób intensywnie pracujących, aktywnych zawodowo, czy biznesowo.

Mówimy tu działaniach wspomagających, nie o leczeniu. Tym powinni się zajmować (mądrzy…) lekarze i ci, którzy mają wystarczająco dużą PRAKTYKĘ opartą na wiedzy i doświadczeniu.

Ten artykuł znaleziono używając frazy:

 • liposomalna witamina c
 • witamina c liposomalna
 • liposomalna witamina c opinie
Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Drukuj
 • PDF
 • Blogger.com
 • Dodaj do ulubionych
 • email

6 odpowiedzi na „Liposomalna witamina C?”

 • Czyli to wszystko co można znaleźć w internecie, czy też na alegro wpisując ,liposomalna witamina c, to barachło? Tak pan uważa sàdząc po wpisie…

  • Proszę więc nie sądzić, a może dokładniej czytać. Z którego tekstu niby miałby wynikać taki wniosek?
   Nie twierdzę, że liposomalna witamina C jest bez sensu, lecz jestem praktykiem. Jeśli ktoś chce to może sobie oczywiście robić co chce, przyjmować co chce i w internecie wypisywać co chce, albo powielać to co gdzieś ktoś coś napisał.
   Praktyka nie potwierdza oszałamiających efektów, jakie niektórzy chcieli by jej przypisywać niektórzy propagatorzy. Można więc sobie warzyć na ultradźwiękach kwas askorbinowy z tłuszczem, lecz jak sprawdzić ile cząsteczek stało się liposomalnymi? Można jedynie domniemywać, że nie za wielki procent i stąd częsty brak spodziewanego efektu.
   Natomiast z „fabrycznymi” preparatami liposomalnymi osobiście nie miałem zbyt wiele do czynienia, natomiast z personalnych rozmów z osobami, które je przyjmowały i rekomendowały jako osoby prowadzące wynika, że efekty są przy stosowaniu suplementów „wiodącego” producenta, który stosuje opatentowaną metodę wytwarzania. Wyglądałoby więc na to, że jest to raczej kwestia technologii. Cena zaś jest jaka jest …

 • Dzień dobry,
  czy wie Pan coś na temat tego produktu? https://c…/witamina-c-naturalna/ 
  Bardzo proszę o opinię.

  • Nie wiem, gdyż producent (?) nie był łaskaw podać do wiadomości ani skąd pochodzą surowce, ani kto to wytwarza, ani jaki jest proces produkcyjny, ani nic na temat testów, ani w kwestii badań, etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *