Postaw Na Zdrowie

Witaminy szkodzą? cz.1

Witaminy szkodzą? Coraz częściej można usłyszeć/zobaczyć/przeczytać, oczywiście internetu nie wyłączając, jakoby przeróżne witaminy były szkodliwe.  Spróbujmy się więc temu przyjrzeć nieco dokładniej.

Po pierwsze, primo, popatrzmy kto pisze takie teksty, kto kryje się za takimi sformułowaniami?

Wystarczy zwykle popatrzeć na samą górę artykułu, lub na sam dół. gdzie najczęściej autorzy zamieszczają swoje imię i nazwisko, tudzież ewentualne dodatkowe informacje o sobie. Cóż widzimy w podpisie artykułów o szkodliwości witamin? Nader często nikt się nie popisuje pod takowym tekstem. Zastanawiające? Zapewne!

Dlaczego więc tak się dzieje? Ponieważ najczęściej treść jest powieleniem/skrótem/swobodną interpretacją innego artykułu, a ten znajduje się tam gdzie jest jakoże tego typu treści są porządane w danym portalu/gazecie/poradniku, etc.

Kto więc pisze pierwotne artykułu , z których później inni ściągają? Najczęściej lekarze/dietetycy, którzy za określone pieniądze, lub korzyści są gotowi podpisać się pod takowym artykułem. Czy to znaczy, że oni po prostu "szmacą się" sprzedając zleceniodawcom? Niektórzy zapewne, inni po prostu wierzą, że tak jest, bo nie zadadzą sobie trudu by sprawdzić samemu, a wszak kłamstwo (manipulacja) powtórzone sto razy staje się prawdą.

Komu natomiast więc zależy na tym, by takie treści były upubliczniane, by jak najwięcej ludzi było zarzucanych i to często, z różnych źródeł takowymi tekstami?

Ano przede wszystkim tym, którym biznes psuje dobre zdrowie ludzi, tym którzy zarabiają wtedy (i tylko wtedy), gdy ludzie chorują. Matka natura bowiem nie tworzy czegoś co jest wzajemnie ze sobą sprzeczne.

Czasem natomiast bzdury piszą, ci którym akurat tego typu treści jest potrzebna by lepiej wypozycjonować sewis internetowy w Google (content is king) i nie przyjmą się oni zbytnio wartością merytoryczną. Sprzedają np. suplementy i traktują to tak samo jakby oferowali papier, drewno, czy stal. Nie specjalnie ważne dla nich jest to, że witaminy i inne suplementy mają bezpośredni wpływ na ludzkie zdrowie.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Drukuj
  • PDF
  • Blogger.com
  • Dodaj do ulubionych
  • email

2 odpowiedzi na „Witaminy szkodzą? cz.1”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *