Postaw Na Zdrowie

Witamina c i oko

> Jakiś czas temu kupiłam Pana książkę o witaminach i
> suplementach- w związku z tym mam pytanie odnośnie witaminy
> C. Której firmy poleciłby Pan tę witaminę-opcja dl dzieci w
> płynie(11 miesięcy, 3 lata, 8 lat) i dla dorosłych w tabletkach.
 

czarna jagoda borówka witaminy na oczy dla dorosłychDla maluszka opcjonalnie można by dodawać syrop z róży z polskiej firmy, choć tam jest dużo cukru, więc to nie za bardzo wskazane.
Natomiast najistotniejsze jest to, że dziecko 11 miesięczne powinno być karmione piersią, a to matka powinna być suplementowana dobrymi preparatami, zaś berbeć z mlekiem powinien otrzymywać potrzebne składniki. To jest optymalna sytuacja taka dla mamy, która w tym okresie pozbywa się dużo składników odżywczych, których trudno uzupełnić dietą, jak i dla maluszka, który otrzymuje to co potrzebne w odpowiedniej formie. Proponuję więc tak zrobić.

Dla dorosłych: lewoskrętna Witamina C Plus o przedłużonym działaniu

 

> Czy spotkał Pan się z suplementami produkowanymi przez polską
> firmę? Tam też mają witaminę C z aceroli, tylko
> szczerze mówiąc nie wiem, jaką ona ma wartość..

Tak, oczywiście, stale monitoruję rynek suplementów, lecz z nimi nie za bardzo się współpracuje, nie są skłonni odpowiadać na (niewygodne?) pytania, a to co podają nie da się zweryfikować bez stosownych badań (a kto miałby mieć interes by je wykonywać), zaś opieranie się tylko na tym co podają jest trochę niepewne.
Jakieś efekty na pewno są, lecz ja mam raczej spora dozę nieufności w stosunku od tych, którzy nie są jakby nie chcieli by się dobrze przyjrzeć ich produktom, czyżby mieli coś do ukrycia?
Dlatego wolę bazować na sprawdzonych rozwiązaniach, szczególnie, że producent chętnie pokazuje co, jak i gdzie robi.

 

> Dla mojej Mamy, zgodnie z zaleceniem oklusity, chciałabym też
> nabyć jakiś suplement wzmacniający oczy(jest po operacji na
> jaksrę). Byłabym też wdzięczna za podpowiedź w tej kwestii .
> Firma S ma taki preparat "Oko", ale nie wiem, co o nim sądzić.

Jak też. Sam skład nie mówi wystarczająco dużo, a z praktyki wiem, że nierzadko producent podaje na etykiecie to co niekoniecznie ma pokrycia w rzeczywistości. Nie wiem jak jest tutaj, lecz wg. mnie oko jest zbyt ważną sprawą by stosować tanie, niesprawdzone rozwiązania.
My zwykle używamy preparatu: Czarna jagoda z luteiną to wyjątkowe połączenie czarnej jagody, wyciągu z nagietka oraz kwasu DHA. Badania wykazują, że wyciąg z czarnej jagody w odpowiednich proporcjach przyjmowany regularnie może pomóc siatkówce oka w szybszym tempie przystosować się do ciemności oraz jasnych błysków światła. Ekstrakt z czarnej jagody również jest kojarzony ze zwiększonym tempem regeneracji rodopsyny, fioletowego pigmentu niezbędnego w przystosowaniu się oka do jasności i ciemności. Kwas DHA znajduje się w wysokich stężeniach w oku i może być istotny w rozwoju zdrowej tkanki ocznej. To niezbędny kwas tłuszczowy, pobierany przez ciało z zewnętrznych źródeł, takich jak na przykład olej z tuńczyka. Kwas DHA jest bardzo istotny dla fizjologii w związku z jego znaczeniem w procesie rozwoju siatkówki. Luteina to przeciwutleniacz, który jest zbawienny dla oczu, skóry i układu sercowo-naczyniowego. Luteina występuje w dużych ilościach w plamce żółtej oka, małej części siatkówki i chroni przeciwko utlenianiu i działaniu wolnych rodników.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Drukuj
 • PDF
 • Blogger.com
 • Dodaj do ulubionych
 • email

4 odpowiedzi na „Witamina c i oko”

 • Bardzo ciekawe tematy zostały poruszone w tym artykule. Zachęciliście mnie do poszperania głębiej i wyjaśnienia sobie paru kwestii. Cenię swój wzrok.

 • Cenię swój wzrok.

  I linki do swojej strony 🙂

  Tu jest nofollow.

 • zgadzam się z Panem.Świadomośc społeczeństwa na temat suplementów diety i ich zdrowotnych właściwości jest znikoma.Ludzie wierzą w lekarzy,którzy równiez stosuja ale sie nie przyznają a że nie mogą otrzymywac w kopertach "dziękczynienie" za ich sprzedaż,ludziom o tym nie mówią.Ludzie nie odróżniają witamin czy witaminopodobnych oferowanych w aptekach.
  Proponuję by ludzie przeczytali wszystko co pisze na dołaczonych  ulotkach nawet  na syropach  dla dzieci,może wtedy przejrzą na oczy.Co to za witaminy w aptece,gdy tam jest cukier?Wielu w tym nie widzi nic złego.
  Tak się składa ,że co jakiś czas uczestniczę w targach o zdrowiu i z obserwacji mogę stwierdzić,że szerokim łukiem stoisko moje omijają grubasy a więc  chorzy na nadwagę,cukrzycę,nadciśnienie,tarczycę itd.  które w takich chorobach im towarzyszy nie są zainteresowani swoim zdrowiem i profilaktyką zdrowotną.Proponuję, tym ludziom przejść się po przychodniach i szpitalach onkologicznych,kardiologicznych,oddziałach chirurgii miękkkiej,gdzie są usuwane kawałki jelit.

  • W aptecznych suplementach jest nie tylko cukier, ale nawet aspartam i to w dodatku także w witaminach dla dzieci!
   Niestety, w wielu wypadkach „nawracanie” ludzi to zawracanie kijem Wisły. Musimy po prostu robić swoje. Mówiąc w przenośni: nie leczymy głuchych, lecz mówimy do tych co chcą słuchać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *