Postaw Na Zdrowie

Suplementy

Gdzie kupować suplementy?

gdzie kupowac witaminy i suplementy Co jakiś czas zdarza mi się usłyszeć, że ktoś woli kupować preparaty w aptece, czy sklepie, bo w sprzedaży MLM, firmach sieciowych jest drogo.

Zastanawiałem się nad tym z czego wynika takie podejście i jak zwykle przemyślenia, a przede wszystkim dopytywanie się (zadanie tzw. otwartych pytań) dało dość jasną odpowiedź. Brzmi ona dość lakonicznie: homo hipermarketus.

???

Tak, sytuacja rynkowa przez ostatnich kilkanaście lat wykształciła określony rodzaj człowieka, który wydaje się mieć nieco specyficzny sposób myślenia, a więc i zachowania. Bombardowany ustawicznie reklamami, molestowany tzw. promocjami, okazjami, przecenami, itp. ukształtował sobie w głowie określone schematy i nimi się kieruje.

Osoba taka, przyzwyczajona do kupowania w supermarkecie, gdzie ponoć jest najtaniej, patrząc na ceny suplementów w markecie, aptece, czy innym sklepie i na ceny preparatów w sprzedaży bezpośredniej wyciąga prosty wniosek, podyktowany wyuczony sposobem myślenia homo hipermarketusa:  w firmach sprzedaży bezpośredniej jest drogo, bo firma chce mnóstwo zarobić, a dystrybutorzy mają wielkie marże. Skłamałbym gdym powiedział, że nie znam takich przypadków. Są takowe. Jednakże w większości ilości przypadków cena ta jest wynikiem tego, że preparaty są jednak różne od, np. aptecznych: albo naturalne, albo maja lepsze formy związków (np. chelaty), albo mają większe dawki, albo są bardziej kompleksowe, czy tez mają lepsze połączenia (ze względu na mechanizm synergizmu i antagonizmu).

Aptece/markecie/internecie także w odniesieniu do suplementów stosuje marketing podobny jak do proszku do prania, czy szamponów, w tym także min. niskiej ceny za opakowanie (które zawiera mało tabletek).

Dlaczego homo hipermatketus myśli, że jest inaczej w przypadku apteki, czy sklepu? Tam też najpierw zarabia producent, potem hurtownik jeden, potem drugi hurtownik, detalista, a w cenę jest jeszcze wliczona cena reklamy, transportu, itd. Jest jednak oczywiście sprytnie zawoalowane i naiwny klient tego nie zauważ, łatwiej mu prostu autorytatywnie stwierdzić, ze w firmach sieciowych jest drożej … Oczywiście nie zadając sobie trudu sprawdzania co, jak i dlaczego. Sam na tym oczywiście zwykle traci najwięcej, ale zwykle tez nawet tego nei wie …

Generalnie, całe moje kilkunastoletnie doświadczenie wskazuje jednoznacznie:

Firmy sieciowe, MLM, sprzedaży bezpośredniej z zasady mają ewidentnie lepsze jakościowo, wydajniejsze i skuteczniejsze suplementy diety

Cena wszak nie jest, a przynajmniej nie powinna być dla inteligentnego człowieka  jedynym wyznacznikiem wartości produktu. W tym konkretnym przypadku suplementów, oznacza to, że zdecydowanie korzystniejsze jest nabywanie suplementów diety u sprzedawców firm sieciowych (niekoniecznie oznacza to że w serwisach aukcyjnych i sklepach internetowych)

Dlaczego? Ponieważ:

 • gwarancja satysfakcji, suplement jak spódnica, wcale nie musi pasować do danego organizmu, tu możesz go zwrócić nawet częściowo zużyty
 • czas, aptekarz nie ma możliwości stać z klientem pół  godziny i tłumaczyć zalety preparaty, czy też na czym polega różnica pomiędzy tum i innym. U dystrybutora sprzedaży bezpośredniej masz to  zapewnione (a przynajmniej powinieneś mieć)
 • jakość i efektywność preparatów jest zwykle lepsza
 • możliwość (także bezpłatnych)  konsultacji, wielu dystrybutorów dysponuje dość pokaźną wiedzą o preparatach, o ich działaniu, sposobie stosowania i o wpływie na organizm człowieka. Nierzadko jest to równie ważne jak sam preparat
 • dostawa do domu – produkt możesz mieć dostarczony w określonym dniu i godzinie, bez konieczności wychodzenia a z domu
 • możliwość negocjowania ceny, głównie w przypadku zakupu większych ilości, nie do zrealizowania w sprzedaży aptecznej, gdzie co najwyżej otrzymasz niewielki, sztywny rabat w przypadku wyrobienia karty (czyli sprzedania swoich danych osobowych i wyrażenie zgody na wysłanie ci dodatkowych porcji reklam …)
 • masz opcję wykupienia tzw. startera i otrzymania prawa zakupów po cenach dyskontowych, co się ewidentnie opłaca gdy suplementacja jest przewidziana na długi okres, lub korzysta z niej więcej osób w rodzinie, czy wśród znajomych
 • masz możliwość otrzymania najlepszych preparatów jakie są w ogóle na rynku.  Najlepsze suplementy jakie widziałem – best of the best w swojej klasie gatunkowej są rozprowadzane poprzez firmy sieciowe

Nie oznacza to wcale, że wszystkie firmy sieciowe i wszystkie ich produkty są dobre i warte rekomendacji. Jeśli ktoś, poszukując suplementy ogranicza się do wstukiwania nazwy w wyszukiwarkę i przeczytania informacji na stronach pojawiających się w wynikach wyszukiwania to pewnie nie znajdzie tam tego co byłoby dla niego go optymalne, ale znajdzie sporo informacji czasem skutecznie zachęcających do kupienia. Marketing w wyszukiwarkach też wszakże też duża sztuka, a więc i kosztowna.

Sam fakt , że firma jest firmą sieciową jeszcze nie determinuje tego jej produkty są warte rekomendacji i tu tez trzeba wiedzieć jak się poruszać. Ale to już inna bajka …

 

Tran czy omega 3

tran omega 3Ci, którzy są świadomi potrzeby uzupełniania diety o suplementy omega 3, nierzadko zadają sobie pytanie co wybrać: tran czy omega 3.

Pamiętam z dzieciństwa paskudny smak tranu, jakim nas raczono podówczas. Dzisiaj są dużo sensowniejsze alternatywy, lecz jak i we wszystkich innych dziedzinach marketing zawsze ma swoje do powiedzenia.

Świadomość potrzeby dostarczania organizmowi mjn. kwasów nienasyconych typu omega 3 na szczęście rośnie, a więc ludzie coraz częściej sięgają po preparaty zawierające te składniki. To dobrze. Gorzej, że niekoniecznie starają się dociec co jest co i czym tak naprawdę się faszerują. Wiele osób po prostu tu i ówdzie słyszało, że tran jest potrzebny, lub dobry na x, y, z, a więc go kupują i to niestety kierując się reklamą w TV, czy w internecie. Szczególnie to istotne w przypadku podawania tranu/omega3 dzieciom.

Jaki jest problem z tranem? Różny. Zależnie od tranu.

 • Często jest to natomiast problem ceny. Są tanie trany, nawet za kwotę poniżej 10 zł. można kupić opakowanie takiego suplementu. Gdy jednak zajrzymy do składu zawartości to okazuje się, że dla przyjmowania odpowiedniej dawki potrzebujemy brać 5 kapsułek, czy odpowiednio duża ilość łyżeczek płynnej wersji.
 • Proporcje omega 3 do omega 6. Bywa, że tego na czym nam naprawdę zależy, tj. n3 jest zaledwie 2-5% …
 • Proporcje EPA do DHA. Do typowych zastosowań powinno to być 3:2, lecz często zdarza się, że w tranie są zupełnie inne, nierzadko nawet jest więcej DHA niż EPA. Może to mieć w niektórych zastosowaniach zalety, lecz to trzeba wiedzieć co się robi i co się chce osiągnąć. Trzeba wiec patrzeć jaki nadany preparat omega 3, czy tran skład
 • Utlenianie się. Producenci i sprzedawcy nieraz podkreślają, że w do oleju z NNKT są dodawane składniki chroniące przed utlenianiem, najczęściej witamina E. rzecz w tym, iż często oszukują nie tylko klientów, ale może i samych siebie, jakoże niestety zwykle jest to syntetyczna witamina E – DL-alfatokoferol, a dobre właściwości przeciwutleniające mają tylko formy gamma tokoferolu, a te zawiera tylko w naturalna witaminie E.
 • Pochodzenie. Ryby, które wykorzystuje się do wytworzenia preparatów tranu, czu suplementu omega 3powinnuy być łowione w czystych, zimnych wodach oceanicznych, gdzie nie docierają zanieczyszczenia cywilizacyjne. Niektóre preparaty są uzyskiwane z ryb hodowlanych i to często w przybrzeżnych farmach, gdzie woda jest daleka od stanu czystości i pełna tego co przynoszą wpadające do morza rzeki (toksyczny cynk, kadm, rtęć, pseudohormony, etc)….
 • Stopień oczyszczenia. By nie wprowadzać do organizmu niepotrzebnych, lub wręcz szkodliwych substancji, na zmetabolizowanie, lub usunięcie których organizm musi zużywać dodatkową energię i substancje  warto sprawdzić jakie procesy uzdatniania i oczyszczania przechodzi olej, który jest potem

Lepiej jest oczywiście przyjmować jakiś tran, niż nic. Czy jednak nie sensowniej z punktu widzenia zdrowotnego i ekonomicznego dowiedzieć się w czym naprawdę jest sprawa i kupować to co jest faktycznie the best? Ja w każdym razie stosuję sprawdzone preparaty omega 3, pozyskiwane z ryb łowionych w zimnych wodach oceanicznych.

Zobacz: jak rozpoznać dobry suplement omega 3.

.

Ten artykuł znaleziono używając frazy:

 • omega 3
 • omega3
 • tran czy omega 3
 • tran omega 3
 • omega-3
 • tran a omega 3
 • tran skład
 • tran strong

Firma suplementacyjna

 

> propozycja współpracy w zakresie biznesu i zdrowia wellness …

Tego typu treści jak tekst powyżej otrzymuję sukcesywnie. Najczęściej jest to oferta współpracy z firmą typu (moje określenie) meteor – pojawia się i znika, choć zdarzają się takie już są o jakiegoś czasu na rynku.

Doceniam zapał i zaangażowanie osób, które szukają dobrych współpracowników, możliwości rozszerzenia rynku i ugruntowania pozycji sprzedawcy i menadżera. Rzecz natomiast w tym, że w wielu wypadkach są to tzw. świeżaki, które podekscytowane informacjami na spotkaniach, czy dobrze dobranych treściach marketingowych rzucają się w wir budowania rynku, bez wystarczającego przygotowania merytorycznego i marketingowego.

Swego czasu starałem się tłumaczyć na czym polega różnica pomiędzy dużymi graczami na rynku i tym, którym po drodze z uczciwością, a tymi, którzy widzą tylko tzw. niszę rynkową, bądź trend w ekonomii. Ponieważ jednak, jak się zapewne domyślasz, kończyło się to po prostu zerwaniem kontaktu, czyli brakiem odpowiedzi, a owych propozycji zaczęło się pojawiać więcej to musiałem zmienić strategię.

Zadaję więc pytanie, które zapewne na początku budzi pewna konsternację:

Czy większe możliwości biznesu i rozwoju są przy podpięciu się pod np. Coca Colę, czy pod lokalną wytwórnię oranżady w Pikutkowie Dolnym?

Nie mam przy tym nic ani do Pikutkowa, ani do jakiejkolwiek wytwórni oranżady. Jeśli to pytanie jest dla składającego propozycję na tyle intrygujące, że chce dowiedzieć się w czym rzecz, to oczywiście może się dowiedzieć. Jeśli nie daje mu to wystarczająco do myślenia to przynajmniej wiem, że nie będę tracił czasu.

W przypadku reakcji pozytywnej zadają więc dodatkowe pytanie:

Czy zamiast firmy, o której piszesz  nie wolałbyś  współpracować z renomowaną firmą, która:

 • ma 70 latach tradycji i doświadczeń
 • jako pierwsza na świecie wyprodukowała i zaczęła sprzedawać multiwitaminę (w 1934 r.)
 • posiada ponad 200 produktów w swojej ofercie
 • suplementy są najwyższej jakości i przede wszystkim są to naturalne koncentraty roślinne
 • firma posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 50 krajach na świecie
 • daje unikalne gwarancje satysfakcji z nabycia produktu
 • wypłaca co roku swoim współpracownikom prowizje o wysokości liczonej w miliardach dolarów
 • umożliwia współpracę partnerską dając możliwości uzyskiwania dochodu na kilku płaszczyznach
 • jest uznaną, akceptowaną i szanowaną przez renomowane placówki naukowe i konsumenckie.
 • umożliwia dostęp do produktów w dziedzinach pokrewnych
 • dysponuje własnymi planacjami i famami, gdzie uprawia się rośliny do produkcji preparatów
 • jest jedyną firma na świecie, która sama sieje zbiera, przetwarza i dystybuuje swoje produkty – 100% kontroli nad wszystkim etapami wytwarzania
 • zebrane roślinne są natychmiast przetworzone do przerobu, gdzie są odwadniane i przetwarzane, dzięki czemu straty składników odżywczych są minimalne
 • farmy są uprawiane uprawiane w sposób naturalny, przy pomocy tzw. trójpolówki – gleba odłoguje
 • nie stosują żadnych pestycydów, czy innych środków chemicznych
 • korzystają tylko z naturalnych nawozów, np.. wypasa owce, które zostawiają odchody użyźniające glebę
 • szkodniki roślin niszczy się przy pomocy ich biologicznych wrogów – biedronki, pajączki, itp.
 • mają własne ujęcia wody, by unikną potencjalnego zanieczyszczenia
 • w każdym miesiącu na wytwarzanych suplementach wykonuje się 15.000 (piętnaście tysięcy) testów jakościowych dla zapewnienia najwyższych standardów
 • produkcja suplementów odbywa się w warunkach znacznie przewyższających  GMP –  Good Manufacturing Practices (Dobrej Praktyki Produkcyjnej)
 • ponosi koszty prowadzenia naturalnych, ekologicznych farm – naturalna uprawa roślin jest kilkaset razy droższa niż wyprodukowanie syntetycznego produktu
 • jej produkty świetnie sprzedają się także w dalekiej Azji. Jest to istotne dlatego, że tam istnieją wielowiekowe tradycje znajomości ziół, preparatów i medycyny naturalnej i na tych rynkach produkty kiepskiej jakości się nie sprzedają
 • osobiście mam kilkanaście lat własnych doświadczeń z używania tych produktów, a także przez rodzinę, znajomych, moich klientów i współpracowników w tej branży.
   

Współpracę z taką firmą mogę ci zaproponować (i tobie czytelniku też), plus moje mentorstwo w kwestiach merytorycznych, oraz dostęp do unikalnego systemu motywacyjno-szkoleniowego.

Jeśli możesz zaproponować coś co może się porównywać z warunkami, o których piszę powyżej to chętnie się tym zainteresuję. Jeśli nie, to może warto byś ty się zainteresował/-a/ tym co ja mam dyspozycji, a możesz mieć także ty jako klient, czy też współpracownik.

 


 

Suplementy wapnia z mielonej skały

 > Wszystko w porządku. Staram się przyjmować zgodnie z zaleceniem rano.
> Przed zażywaniem preparatu miewałem delikatne skurcze i drżenia>
> mięśni (np. powieki). Rzadko, ale bywało. Odkąd zacząłem przyjmować
> suplement te objawy nie wystąpiły (a przynajmniej tego nie pamiętam.
> Także póki co zadowolony klient:)
> Mam jeszcze pytanie. Pisze Pan w swojej książce, żeby uważać z
> wapniem uzyskanym ze skał wapiennych. Dlaczego?
 
Ponieważ to jest wapń nieorganiczny, w uproszczeniu powiedzmy "martwy". Organizm nie chce tego przyswajać, a jeśli się go zmusi do tego jakimś "poganiaczem" to wprawdzie przyswoi to i np. wbuduje do kości, lecz jest to tkanka "martwa" – to jakby zacementować kość, co później prowadzi do nieciekawych problemów z układem kostnym. Im więcej takiego "wapnia" tym więcej potem obrotu ma apteka i pacjentów przychodnia – biznes się rozwija, bo przecież tego się da odkręcić, można tylko leczyć, leczyć i leczyć ….

Organiczne preparaty wapnia są dostępne zwykle w sprzedaży bezpośredniej.

 

Witamina B Complex uczula?

Co pewien okres czasu czytam w mailu, lub słyszę od potencjalnego klienta, że za suplement typu witamina B complex to on dziękuje, bo ma na to uczulenie. Kiedyś mnie to dziwiło, dopóki nie doszedłem o co tu tak naprawdę chodzi. Nigdy nie miałem tego typu problemów z moimi klientami. Żadna osoba, która nabyła B Complex Plus nigdzie zgłosiła mi potem, że ma problem z uczuleniem na niego. Dlatego nieco dziwiły mnie takie treści. Zastanawiałem się nad tym i odkryłem, że takie uwagi miały tylko te osoby, które nigdy wcześniej nie kupowały ode mnie takiego preparatu. Zacząłem więc sprawdzać. Okazało się faktycznie, uczulały niektórych klientów przeróżne B compositum, ale nie te, które sprzedaję. Jak to jest więc, gdy się przyjmuje kompleks witamin b, a jest to częste i faktycznie potrzebne?

W wyniku dociekań ustaliłem, że problem leży (jak zwykle …) w procesie produkcji. "Mój" zestaw witamin z grupy B jest po prostu odpowiednio filtrowany, pozbawiony puryn, substancji, które mogą powodować uczulenie i dzięki temu może być przyjmowany bezproblemowo właściwie przez wszystkich.

Od tego czasu, dobierając suplementację, nawet gdy klient twierdzi, że ma uczulenie na witaminy, a głównie uczulenie na witaminę witaminę B kompleks pozwalam sobie utrzymać ten preparat w zamówieniu, tłumacząc klientowi, że jestem na tyle pewny tego produktu, iż może brać bez obaw, a jeżeli pojawi się z tym problem to oczywiście może go niezwłocznie odstawić, zwrócić mi pomimo częściowego zużycia i otrzyma z powrotem 100% zapłaconych pieniędzy. Zero ryzyka więc klienci na to idą.

Nigdy nie musiałem z tego tytułu zwrócić ani złotówki. Jak to dobrze być pewnym produktu, który się sprzedaje :)

Ten artykuł znaleziono używając frazy:

 • witamina b complex
 • wit b complex
 • uczulenie na witaminę b
 • witaminy b complex
 • uczulenie na witaminy
 • witamina b kompleks
 • uczulenie na witaminy z grupy b

Suplementacja magnezu inaczej

Magnez jest pierwiastkiem, którego niedobory są dość częste, a skutki tego są równie powszechne. Wiele osób już stosuje suplementację magnezem, lecz często robią to niewłaściwie, przyjmując go w niewłaściwą porę (zła chronobiologia), preparaty w niewłaściwej formie (słabo przyswajalne), czasem bez wapnia, który jest synergistą magnezu, lecz to trzeba też wiedzieć kiedy co i jak, a nie po prostu łykać suplementy magnezu, które sugeruje reklama, czy treść na ulotce i oszukiwać siebie, że taka suplementacja magnezu przyniesie tylko pozytywne skutki.

Czasem spotykam się tym, że niektóre osoby mają problem z łykaniem dobrego preparatu magnezu, lecz jest gabarytowo zbyt duża. Inni natomiast zapominają przyjąć preparat w odpowiedniej porze. Suplementacja magnezu, jak i innych biopierwiastków wymaga określonej wiedzy. Dla tych osób mam dość proste rozwiązanie którym jest … woda. Oczywiście odpowiednia woda. Co ma wspólnego woda i magnez?Okazuje się bowiem, że ten płyn z niektórych źródeł zawiera całkiem sporo tego pierwiastka. Trzeba tylko wiedzieć które to źródła. Na szczęście (jeszcze?) w Polsce obowiązują przepisy, które obligują producentów do podawania zawartości mineralnej w wodzie i możesz na spokojnie wybrać sobie w markecie wodę z dużą zawartością magnezu. Niestety, większość wód, włącznie z tzw. mineralnymi jest dość uboga w jony magnezowe. Można natomiast znaleźć dość bogate w magnez wody, których półtoralitrowa butelka zawiera 150-200 mg magnezu, a więc opróżnienie takowej w ciągu dnia może niemal pokrywać dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek. Takie wody można kupić już za 1.50 zł., choć  oczywiście niektóre potrafią kosztować 5-6 zł. jeśli więc potrzebujesz dodatkowego źródła magnezu, a takich jest większość ludzi, to wypicie 1.5 litra takiej wody (czyli tyle ile i tak należałoby wypić w ciągu dnia) może być dla ciebie świetnym rozwiązaniem. Nie zmienia to faktu, że suplementacja magnezem może być potrzeba, bo przedawkowanie magnezu zdarza się raczej rzadko, no chyba że ktoś opierając się tylko na informacjach z internetu i to niekoniecznie najlepszego źródła, zafunduje sobie obfitą suplementację(?) wykorzystując chlorek magnezu doustnie, czy dermalnie (poprzez skórę), ignorując ważne fakty z dziedziny biochemii i fizjologii, które trzeba znać, nawet jeśli chce się wdawałoby się robić tak proste sprawy jak suplementacja magnezu. Na okrągło mam do czynienia z kardynalnymi błędami w zakresie suplementacji magnezeu i niestety jest to podyktowane często namolnymi, choć jak widać skutecznymi reklamami w TV, radiu, prasie i internecie.

Ten artykuł znaleziono używając frazy:

 • suplementacja magnezu
 • suplementacja magnezem
 • przedawkowanie magnezu
 • magnez suplement
 • suplementy magnezu
 • magnez suplementacja
 • suplement magnez
 • żeń szeń i magnez